• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Теорија на боја I“ платно уметност од Тина Лавои

Трговска марка ликовна уметност „Теорија на боја I“ платно уметност од Тина Лавои

DEN 2601.60
Стока
Достапно е за нарачката

Уметничка : Тина Лавоејебјект : Флоралстајл : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арт. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Tina Lavoie 'Теорија на бои I' Canvas Art.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата