• Свеж
Geekaire CF1SE со променлива брзина од 20 вати 12-во. Вентилационен вентилатор на отворено во затворен простор

Geekaire CF1SE со променлива брзина од 20 вати 12-во. Вентилационен вентилатор на отворено во затворен простор

DEN 143.84
Стока
Достапно е за нарачката

Овој Geekaire со променлива брзина 12-во. Вентилаторот на отворено што може да се надополни на отворено користи напреден мотор без четка за да создаде тивко, но моќен ветер. Покрај тоа, висококвалитетниот DC мотор ефикасно ја намалува загубата на батеријата и ја проширува вашата работно време на батеријата. Можете да го користите овој вентилатор директно или да го прикачите на AC -излез со адаптер за наизменична струја. Дизајнирано со голем капацитет и висококвалитетни батерии, не треба да се грижите за напојувањето на овој вентилатор кога ќе дојде сезоната на врв и сезоната на урагани, ниту пак треба да се грижите за тоа да го користите на влажен тепих или тротоарите. Неговите метални лопати се потешки од пластичните, така што неговата ротациона инерција е поголема, што ја прави брзината побрза и ветерот е посилен. Исто така, има регулирање на брзината на брзина, така што имате различни избори за брзина. Има вградена USB-порта за полнење на паметни телефони или други дигитални уреди што ви требаат. Индикаторот за напојување на батеријата LED ви помага да ја испланирате вашата употреба на електрична енергија. Целосно затворениот случај на батерија и приклучокот за водоотпорен прашина го прави овој производ погоден за различни груби околини на отворено. Конечно, неговото прилагодување на навалување од 120deg ви овозможува да го контролирате протокот на воздух, додека неговата голема рачка го олеснува транспортот. Поставки за променлива брзина. Проток на воздух со високи перформанси до 1.250 CFM. 360 ° глава за навалување за циркулација на целата соба.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата