• Свеж
Dyna-glo 30, BTU природен гас Синиот пламен за гас бесплатен грејач на wallидот

Dyna-glo 30, BTU природен гас Синиот пламен за гас бесплатен грејач на wallидот

DEN 1.67
Стока
Достапно е за нарачката

Грејачите на wallидовите на Dyna-Glo се идеален избор за безбедно, дополнително греење во затворен простор. Оваа најсовремена технологија за отвор за отвор не бара грип или оџак. Овие грејачи се одлични за употреба во вашиот дом, кабина или гаража. Бидејќи овие грејачи не бараат електрична енергија за работа, тие прават одличен избор за секојдневно греење и итни ситуации кога ќе излезе моќта. Користејќи ја технологијата за греење на синиот пламен, топлината се дистрибуира слично на вашиот централен систем за греење на домот. Овој грејач на wallидот на синиот пламен гори со ефикасност од 99,9% и работи само на природен гас. Не за продажба во Калифорнија или Канада. Проверете ги вашите локални регулативи за ограничувањата и барањата за инсталација. Зависна - идеален за дневна дополнителна или итна употреба, како што се прекинувања на електрична енергија економично - намалување на сметките за греење со затоплување само на зафатените области удобност - рачно прилагодете ја поставката за топлина на вашата посакувана температура Безбеден - вграден сензор за осиромашување на кислородот (ODS) веднаш го затвора Грејачот Ако јаглерод моноксид или недостаток на кислород се открие погодно - еден континуиран печат на палењето со помош на батеријата го прави палењето брзо и без напор разноврсно - ги вклучува сите неопходни хардвер и заграда за надградба на wallидовите - одделно продадени по избор на основни нозе (WBL100) обезбедуваат алтернатива на алтернативата на алтернативата на алтернативата на Под монтирање. Одделно продаден избор на опционален wallиден грејач (WHF100) дистрибуира топлина на тивок, но сепак моќен начин. Подготвен за природен гас (конверзија на гориво не е дозволено). Технологијата на синиот пламен работи со конвекција на топлина за да го загрее воздухот на ист начин како и системот за централно греење. Променлива топлина на топлина од 15,000-30,000 BTU/час до 1.000 квадратни метри. Не е потребна електрична енергија не дозволува сигурна инказ за греење на резервна копија за вонредна состојба.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата