• Свеж
сад за сервирање на белиот порцелан

сад за сервирање на белиот порцелан

DEN 3.00
Стока
Достапно е за нарачката

Оваа бела порцеланска служена чинија од пренапон е традиционална тркалезна чинија со рустикално дрво што изгледа акцент рачки направени од доломит. Ова е прекрасна чинија за сервиси што има чувство на ложа заради рачките, но може да се користи и во современиот дизајн како сад за сервис или како украсен сад за акцент. Ложата за сервирање со мерки со мерки 13 "x 11 " x 5,5 "и има капацитет од 96 унца. Парајте ја оваа ставка со плочата за сервисирање на ложата во истата колекција, продадени одделно. Предметите од над-облик доаѓаат во кутија за репродукција за ре-Шипер за Безбедност и не испраќајте во кутија за подароци. Overandback Бела порцеланска ложа за сервирање : Безбедна машина за миење садови. Безбедна за затоплување само до 300 f. Порцелански сад. Доломит рачки. 96 капацитет на унца.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата