• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „тополи на уметноста„ Канвас “од Моне

Трговска марка ликовна уметност „тополи на уметноста„ Канвас “од Моне

DEN 1530.08
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Monetsubject : Пејзаж-аперестил : Модерен проток Тип на минијатури од средниот век : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пејзаж, врамен од високи дрвја до водата. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „тополи на уметноста„ Канвас “од Моне.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата