• Свеж
Растенија со придобивки живеат зелено потоно растение во 6in. Декор тенџере

Растенија со придобивки живеат зелено потоно растение во 6in. Декор тенџере

DEN 1.00
Стока
Достапно е за нарачката

Одлично за нови родители на растенија. Растете ѓаволски бршлен потос во средна, индиректна светлина за најдобар раст и уживајте!. Потос има навика за вина, што го прави идеален за корпи, урни или таблети. Домашен на француска Полинезија, Потос натурализира низ целиот свет во тропските локали. Фабрика за вина за ниско одржување, исто така толерантно со суша, одлично растение во затворен простор. Тие се совршени за вашата работа од домашна канцеларија! Растенијата со придобивки го прават тоа за да можете да дишете лесно, да останете центрирани и да се фокусирате! Зборувајте за лесно! Pothos е предвремена да расте и покажува убави лисја во форма на срце. Растенијата помагаат да се филтрираат штетните загадувачи, како што е формалдехид, од затворен воздух .Растенијата со придобивки се збирка на убави куќички подготвени за декор, кои им помагаат на родителите на растенијата со подобрување на вашата околина со зголемена умност. Висината на превозот е висока приближно 14-инчи, измерена од дното на тенџерето до горниот дел на растението. Прочистување на воздухот. (Куќиштето е врзано за корен кога корените се појавуваат во почвата или почнуваат да избегаат низ дупките за одвод во дното на тенџерето.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата