• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Кафе Д? Или, јас ја направив врамената уметност по пекара во боја

Трговска марка ликовна уметност „Кафе Д? Или, јас ја направив врамената уметност по пекара во боја

DEN 2601.60
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Пекара за пекари во боја : Храна и пијалоци : Современа Производ Тип : Дрво рамка, црна матка, акрилитис подготвена за обесеност, измешано врамено уметничко парче има жолто јаболко насликано над француското пишување. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Пекара во боја „Кафе d´ или црна матична врамена уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата