• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Слатка живот VI“ платно уметност од elleенел Пенер

Трговска марка ликовна уметност „Слатка живот VI“ платно уметност од elleенел Пенер

DEN 2.67
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Janelle Penners Ubject : Typography Style : Модерно рустичкопроизвод Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шема на цвеќиња и праски околу фразата "Среќа Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Janelle Penner 'Sweet Life VI' Canvas Art.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата