• Свеж
Power Stop K Z Evolution Sport Upgrade Комплет за сопирачки -пред

Power Stop K Z Evolution Sport Upgrade Комплет за сопирачки -пред

DEN 3505.12
Стока
Достапно е за нарачката

Проверете ја компатибилноста со вашето возило кликнете овде, комплетот за надградба на сопирачката за напојување Z23 ​​Evolution Sport го олеснува зголемувањето на моќноста на сопирањето на вашиот дневен возач со квалитетни компоненти дизајнирани да работат заедно. Дизајнирано како вистинска надградба на сопирачките на акции, овој комплет ќе го намали прашината на сопирачките и елимниот шум за да можете да возите во удобност. Нека Stop Stop ја поедностави работата на вашата сопирачка со вклучување на сè што ви треба во кутијата : совршено совпаѓани дупчат и слотирани ротори, Z23 Evolution Sport Carbon-Fiber керамички сопирачки влошки, надграден хардвер и лубрикант со високи перформанси. Енергетска стоп керамичка подлога за сопирачки и дупчат и склопени комплет за ротори • Инженерски за подобрување на перформансите на сопирањето на вашето секојдневно возило [за влечење, влечење, трки или мускулни автомобили ги гледаат нашите други решенија за комплети за сопирачки] • Керамички соединенија со јаглеродни влакна значително ги подобруваат влошките на сопирачките сопирачки значително Изведба на сопирање • Ниско сопирање прашина потврдено преку тестови на 3-та партија во Лос Анџелес, кои се прикажани во просек од 30% помалку прашина наспроти ОЕ • Двојни слоеви со висок темперамент, гумени шири, изолираат бучава за практично тивко сопирање • Дупчани и слотирани ротори на перформанси за максимално ладење • Вклучува дупчат и склопени ротори на сопирачката, влошни сопирачки Z23 и хардвер за инсталација • FITS : Land Rover Range Rover Sport 2009-2006.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата