• Свеж
Енергетски стоп Пред и заден Z Truck & Tow Tur Brown KIT K4528-36

Енергетски стоп Пред и заден Z Truck & Tow Tur Brown KIT K4528-36

DEN 9259.04
Стока
Достапно е за нарачката

Power Stop Z36 Extreme Truck and Tur Crape Pad и комплет за ротор со дебеломер е економична производ за оние што влегуваат/влегуваат, како и ентузијастот надвор од патот. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ за сопирање без да ја жртвувате секојдневната драмабилност. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Ова ја задржува температурата на сопирачките надолу за време на екстремни услови за работа. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Позлата со сребрена цинк дихромат се применува на сите дупчат GMC Savana 3500 2009-2003; Савана 4500 2010-2009.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата