• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Преминување на езерото“ платно уметност од Гроздобер Циган

Трговска марка ликовна уметност „Преминување на езерото“ платно уметност од Гроздобер Циган

DEN 1530.08
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Гроздобер Цигански предмет : Апстракт Стил : Модерен производ Тип на средба век : Галерија-обвиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер Циган „Преминување на езерото“ платно уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата