• Свеж
Dorman BCK85290PR Предниот дел од контролната рака за суспензија на раката за специфични модели на Форд Линколн, сребро; Црното одговара Изберете: 2004- Ford F150, 2013- Ford F Super Cab

Dorman BCK85290PR Предниот дел од контролната рака за суспензија на раката за специфични модели на Форд Линколн, сребро; Црното

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Овој комплет за грмушка за контрола на решението за суспензија е прецизен инженерски и строго тестиран за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на специфични возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Директна замена - се вклопува и изведува како оригиналната опрема на специфични возила. Сигурно вклопување - прецизно -инженер за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција - произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани - темелни мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Години на модели на возила Овој дел одговара : Форд Експедиција : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 Ford F-150 : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014ford Lobo : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Lincoln Mark Lt : 2006, 2007, 2008 Lincoln Navigator : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 година.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата