• Свеж
Карат Т.В. Дијамантски розов дво-тон кластер бајпас 10kt прстен за ангажман на бело злато

Карат Т.В. Дијамантски розов дво-тон кластер бајпас 10kt прстен за ангажман на бело злато

DEN 3.33
Стока
Достапно е за нарачката

Совршен предлог започнува со совршен прстен за ангажман на дијаманти. Модерен во розово злато, овој прстен прикажува камен од дијамантски центар, граничи со ореол рамка со помали дијаманти со акцент. Наменет да искра цел живот, овој прстен се плени со дијаманти и полиран сјај. Империјал 1/2 Карат Т.В. Дијамантски розов дво-тон кластер бајпас 10kt прстен за ангажман на бело злато : Дијамант Тежина : 1/2 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 10kt Rose Goldawaple во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата