• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Зелени очи“ платно уметност од etенет Пидукс

Трговска марка ликовна уметност „Зелени очи“ платно уметност од etенет Пидукс

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : etенет ПидуксСубјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на мачка на зелена позадина. Janet Pidoux живее во Англија во живописен Котсволдс. Таа слика повеќе од триесет години, а омилен предмет е Feline Art, во која често има и свои мачки. Користејќи пастел, како што го сака мекиот ефект што може да се постигне, таа има за цел да ги фати нивните индивидуални личности и да им даде свој живот. Член на Друштвото на жени уметници и на Друштвото на фелински уметници, таа исто така изложи и со пастелното општество и Друштвото на уметници за животински свет во галериите на трговскиот центар во Лондон. Таа, исто така ја освои наградата Александар Лелелин за извонреден сет на фелин уметност. Нејзината работа може да се најде во бројни приватни колекции ширум светот и е репродуцирана на широк спектар на производи за подароци и канцелариски производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портрет на мачка на зелена позадина.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата