• Свеж
Старбакс Арабика Верона темно печено кафе, Оз, торба

Старбакс Арабика Верона темно печено кафе, Оз, торба

DEN 205.60
Стока
Достапно е за нарачката

Ова е кафе од една вистинска loveубов и три имиња. Ние го создадовме експлицитно за ресторан во Сиетл во 1975 година, именувајќи ја мешавината на akeејк. И луѓето го сакаа тоа. Толку многу, всушност, што започнавме со рачно лажичка и ја мешавме за да нарачаме во нашите продавници, каде што беше познато како мешавина од 80/20. Loveубовта беше толку силна што конечно ја направивме официјална, нарекувајќи ја Верона по градот што инспирира толку многу. Со секое име, ова е нешто чиста романса. Кафето Caffe Verona е добро избалансирано и богато со темна текстура на какао. Додека изгледот на пакетот се смени, ова е сè уште истото одлично вкус на кафе Старбакс што го знаете и го сакате. Уживајте во кафето Старбакс што го сакате без да ја напуштите куќата. За најдобар вкус, секогаш користете чиста, филтрирана вода; Исчистете ја машината пред да ја користите; и мелење грав непосредно пред да се подготви. Секоја пакет вклучува торба од 20 унца од кафе Старбакс со цели грав.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата