• Свеж
Арден селекции Фиби Греј Флорал внатре Перница за стол за јадење на отворено

Арден селекции Фиби Греј Флорал внатре Перница за стол за јадење на отворено

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Перниката за јадење на стол за јадење на отворено го освежува вашиот простор и е лесен начин да додадете слој на удобност на вашите стандардни столчиња за јадење. Разновидноста на координативни обрасци, бои и цврсти материи што се достапни во овој стил ви овозможуваат да се мешате и натпреварот за да дадете изјава за вашиот мебел за јадење. Перницата е 21 "w x 44 " l x 4,5 "t и има 4 комплети врски, така што е сигурно да остане на место и да го повлече вашиот отворен простор заедно. Трајната, полиестерска ткаенина отпорна на временски услови обезбедува живописни бои Во текот на сезоната и нуди лесно чистење со само сапун и вода. Внатре во овие перничиња на отворено се патентираат 100% пополнување на полиестерско влакно за да им помогнат да ја задржат формата и да обезбедат долготрајна удобност за време на употреба на отворено. Влакната во рамките се ориентирани во вертикална положба, која Обезбедува структура и замена за внатрешни перничиња за замена. Оваа перница на отворено е третирана со УВ и е наменета за употреба на вашиот двор или палуба, сепак препорачуваме да го донесеме во затворено кога врне дожд или кога не се во употреба за да се зачува својот животен век и да се продолжи да изгледа убаво. Арден компании го гарантира овој производ против дефекти во изработката и материјалите за 1 година од датумот на набавка. Доказ за купување е потребен за да се добие покритие според оваа ограничена гаранција и не е обезбедено гаранција за покривање без доказ за набавка. Може да бидеме контактирани на Custort Service@. Одговара на повеќето стандардни столчиња за јадење на отворено. 1 година ограничена гаранција за производство на дефекти. Вкупни димензии : 44 во L x 21 во W x 4.5 во H. Еластична полиестерска надворешна ткаенина е третирана со засилена УВ заштита за да се спротивстави на бледнее 1+ години. Исполнет со 100% супериорен еверлукс полиестер што му помага на перницата да ја задржи формата со текот на времето. Дизајнирано во Мичиген.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата