• Свеж
Incipio LG G DualPro Thinq Case, црна

Incipio LG G DualPro Thinq Case, црна

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

Го сакате вашиот телефон, затоа преземете дополнителен чекор за да го заштитите од случајни испакнатини и капки со двојно. Ние го изградивме случајот Dual Pro со два слоја на заштита од воено одделение што ќе му помогне на вашиот телефон да преживее капки до 10 метри. Не грижи се; Два слоја не значат гломазни - ние го дизајниравме двојниот пат да биде атрактивно тенок, така што го одржувате елегантен, стилски изглед на вашиот телефон. Овој LG G8 Thin Q заштитен телефонски случај е компатибилен со безжично полнење. За шок-апсорпција на следното ниво. [Абсорбента на шок] Подобрена со технологија за воздух-перница за екстремна заштита од тврди падови. Стратешки поставени јазли на воздухот, перница на вашиот телефон со апсорбирање и распрснување на шок од удар . [сеопфатно безбеден] Подигнат дизајн на работ на екранот обезбедува темелна безбедност од сите страни и агли. Елегантната крената усна го штити екранот, камерата и задната површина од измет кога лежат рамно, сè додека го одржувате вашиот тенок профил на вашиот уред. Прецизниот дизајн на ласерско, обезбедува копчињата да одговараат и проширените отвори на дното овозможуваат максимална достапност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата