• Свеж
Империјална 1 20CT TDW дијамантска азбука k ѓердан од приврзок во розово позлатено сребро

Империјална 1 20CT TDW дијамантска азбука k ѓердан од приврзок во розово позлатено сребро

DEN 2.33
Стока
Достапно е за нарачката

Desireелбата да се додаде допир на персонализација, оставајќи белег на идентитет, е вечна. Оттука, иницијалите никогаш не се надвор од мода. Однесувајте се кон себеси или вашите најблиски на искра на овој ѓердан од приврзок за азбука со дијаманти. Овој ѓердан се одликува со азбука "k " направена во стерлинг сребро со розов родиум, украсен со треперливи тркалезни дијаманти. Овој приврзок се суспендира од 18-инчен кабелски ланец што се обезбедува со затворач на пролетниот прстен. Сјајни со тркалезни дијаманти во вкупна вредност од 0,04 CT и завршени до светла полирана сјај, овој почетен ѓердан од приврзок за дијаманти е секојдневен изглед кој добро се спарува со која било облека. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 0,04 Ct.T.W. Боја : H-I. Јасност : I2. Исечете : круг. Поставување : ПРОНГ.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата