• Свеж
Трговска марка ликовна уметност бела и жолта хризантеми платно wallидна уметност од Густаве Каилботе

Трговска марка ликовна уметност бела и жолта хризантеми платно wallидна уметност од Густаве Каилботе

DEN 1.00
Стока
Достапно е за нарачката

Подготвени да се претстават без обележја, кои се прикажани во различни големини, ова е подготвено за виси, галеријата завиткано од уметноста се одликува со бели и жолти хризантеми. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата