• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Работни кутриња“ платно уметност од enени landуланд

Трговска марка ликовна уметност „Работни кутриња“ платно уметност од enени landуланд

DEN 1530.08
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : enени lуландСубјект : Animals Tyle : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има кученца облечени во униформи за разни професии, како што се доктор, полицаец и поштар. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Enени landуланд „Работни кутриња“ платно уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата