• Свеж
Обединета расадник во живо Ficus burgandy houseplant 24-28in висок во Terracotta Bayside Decort Pot

Обединета расадник во живо Ficus burgandy houseplant 24-28in висок во Terracotta Bayside Decort Pot

DEN 3.33
Стока
Достапно е за нарачката

Растено од Обединетата расадник, фабриката „Фикус Бургундија“ познато и како еластична гума смоква развива лисја помеѓу 8 in. L до 12 in. L и од 4 in. W 5 in. W. Ficus burgundy или Elastica Plant создава неверојатно украсно Побарајте изглед во кој било дом или канцеларија. Гумената фабрика како што најчесто се знае, содржи млечно бел латекс што може да се користи за да се направи гума. Бургундија на Фикус е растение на кое му треба малку вода за да преживее. За подобрување на убавината на Бургундија на Фикус, проверете дали користите убав сад со дренажа за да ја задржите вишокот вода од растението и да одржувате здраво растение. Се покажа дека растенијата во затворен дом се одлични прочистувачи на воздухот кои помагаат да се намали стресот и вознемиреноста додека се стимулира креативноста и продуктивноста. Одлично за себе или како подарок. Темните лисја на фикус бургундија го ставаат меѓу најпознатите куќички во светот. Згора на сите драматични зеленило, никнува нови лисја кои се појавуваат светло црвено, што го прави фантастично поп-боја во вашиот дом или канцелариски декор . ова растение ужива средно-светло индиректна светлина и ужива да се напои секогаш кога првите неколку инчи од почвата имаа шанса да се исушат . ова растение е пријателско за миленичиња! Ние не препорачуваме испорака до држави кои доживуваат ладно време што може да биде опасно за растенијата.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата