• Свеж
Нана бесконечност за возрасни мајки ringвонат 1 до камења подарок за ден на жени - 10к жолта големина 9. камен 4

Нана бесконечност за возрасни мајки ringвонат 1 до камења подарок за ден на жени - 10к жолта големина 9. камен 4

DEN 3377.28
Стока
Достапно е за нарачката

Врвниот бесконечен дел од прстенот мери 9,7 мм широк, висината на врвот на бесконечноста мери 4,3мм. Има 30 рунда чиста брилијантност CZS поставена околу знакот на бесконечност и на шанкот. Тие мерат по 1,5 мм. За повеќе информации, погледнете ја сликата CAD на оваа листа. Одличен ден на мајката, роденден, годишнина или Божиќен подарок за специјалните жени во вашиот живот! Клучниот прстен на цирконија изгледа како најубаво уметничко дело. Време е да направите нешто за вашата мајка. Подарете ја крајната прстен/бенд на мајки на принцезата, каде што едноставноста се издвојува за часот и убавината на овој елегантен прстен толку вештачки дизајниран што скоро ќе го однесе здивот. Ringенски мајки прстен исто така ја симболизира силната врска помеѓу двајцата. Значи, тоа всушност би било форма на покажување на вашата благодарност без прибегнување кон долги нацртани зборови. Одете напред и создадете визија во метал и камен само за мама најмила. Бидете брзи да покажете ectionубов кон вашата мајка или мајката како фигура во вашиот живот со тоа што ќе и дадете неверојатен подарок во форма на прстен. Овој кубни цирконија прстен исто така може да биде подарок за вашиот значаен друг, особено кога се надевате дека ќе изградите силна врска со неа . Овие прстени се испраќаат во рок од 72 часа од кога се поставува нарачката. Изберете големина на метал и прстен за да откриете точна цена. Прстенот на оваа мајка е персонализиран и прилагоден за вас. Овие прстени на мајки доаѓаат со ваш избор од 1 до 6 симулирани родени камења. Достапно во сребро или цврсто 10 карат бело жолто или розово злато. Ако ни дадете само еден месец за раѓање, ќе добиете прстен од 1 камен. 3 месец на раѓање три камени прстен и така натаму на шест кутии број 1 за дете број 1 пример март во полето број 2 Ве молиме кажете ни за раѓање месец Детето број 2 во полето број 3 Ве молиме кажете ни го месецот за раѓање Дете 3 во полето 4 Ве молиме кажете Месец за раѓање на САД, Дете 4 во кутија број 5 Ве молиме, кажете ни го месецот за раѓање Детето број 5 и 6. Вашиот избор на 1 2 3 4 5 или 6 симулирани родилни камења. Овој прстен на мајки е совршен подарок за мајки за подароци. Нана прстенот е исто така совршен присутен Денот на мајката. Мајките прстени се многу популарни во Северна Америка. Подобрете ја колекцијата за накит на мајките со овој прекрасен прстен на Нана/Денот на мајката/прстенот за раѓање.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата