• Свеж
Фабер-Кастел Направете Уметничко Боење Со Глинени Миленичиња-Детска Уметничка Активност За Момчиња и Девојчиња

Фабер-Кастел Направете Уметничко Боење Со Глинени Миленичиња-Детска Уметничка Активност За Момчиња и Девојчиња

DEN 3.00
Стока
Достапно е за нарачката

Направете нова уметност што е надвор од овој свет Со Креативност За Деца Направете Уметничко Боење со Миленичиња Од Глинен Простор. Вашето дете може да постави 9 бои глина на контурите на уметноста за да се забавува, текстурирана уметност! Боењето со глина е одличен начин да додадете димензија на вашето текстурирано ремек-дело! Вклучената глина никогаш не се суши, што го прави овој совршен глинен занает за деца! Меката глина за моделирање е лесна за обликување и мешање со часови креативна забава за младите уметници. Препорачано од уметнички едукатори за квалитет, Фабер-Кастел користи безбедни, врвни квалитетни уметнички и занаетчиски производи за да создаде креативни занаетчиски искуства за млади уметници! Боењето Фабер-Кастел Со Комплет За Уметност Од Глина содржи материјали погодни за деца, нетоксични уметнички материјали кои се препорачуваат на возраст од 5+години. Моделирање На Глинена Уметност : Измешајте, мермер и ставете шарена глина за да создадете мачка, куче, еднорог и диносаурус во вселенската уметност која има и текстура и длабочина. Комплетен Комплет За Уметност Од Глина : Доаѓа со глинена подлога за играње, 9 живописни стапчиња од повторно обработлива глина, глина со сјај во темнина, 4 забавни "миленичиња во вселената" табли за дизајн, 3 глинени алатки и штафелајни грбови за прикажување. Сјај Во Темна Глина : Додадете сјај во темната акцентна глина за вашите слики да изгледаат надвор од овој свет! Вашите домашни миленици ќе направат вашата соба да свети кога светлата се изгаснати. Сензорна Играчка : глинената игра е одлична сензорна активност за зајакнување на фините моторни вештини, учење на совпаѓање на боите и инспирирање на креативноста. Боење Со Глина Простор Миленичиња Уметнички Сет се препорачува за возраст од 5+. Уметнички Производи Со врвен Квалитет : Погледнете ги уметничките и занаетчиските проекти на вашето дете оживуваат со апсолутно најдобри материјали за млади уметници. Фабер-Кастел има врвен квалитет на уметнички производи од 1761 година.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата