• Свеж
Трговска марка ликовна уметност Државна мапа на Оклахома-1 Канвас уметност од Марлен Вотсон, Бела мат, рамка за бреза

Трговска марка ликовна уметност Државна мапа на Оклахома-1 Канвас уметност од Марлен Вотсон, Бела мат, рамка за бреза

DEN 2.67
Стока
Достапно е за нарачката

Ова подготвено уметничко дело на подготвено, измешано уметничко дело има шарено насликана државна мапа на Оклахома. Ова е печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Трговска марка ликовна уметност „Оклахома државна мапа-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, Бела мат, Бреза Рамка : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата