• Свеж
Greenworks 60V 20 безжичен едностепен снежен вентилатор со 5,0AH батерија и полнач

Greenworks 60V 20 безжичен едностепен снежен вентилатор со 5,0AH батерија и полнач

DEN 10223.84
Стока
Достапно е за нарачката

За сопствениците на домови кои сакаат придобивки од одење безжични за секојдневна работа во дворот, но исто така сакаат самодовербата да ги презема повремено предизвикувачките, построги проекти, семејството на алатки на Green Works Pro 60 V се идеален избор. Дизајнирано со средна/тешка граница и материјали, високо-ефикасни мотори плус универзален систем за батерии од 60 V, кој работи низ повеќе производи, значи дека имате моќна моќност на гас за вашите типични саботни работи. Плус, кога ќе се појават тешки работни места, ќе бидете подготвени .. Нулта мирис на гас. Нулта влечење жици. Нула одржување. Нулта загадување дишеше. Нула време потрошено. - Green Works Pro 60 V Snow Blower обезбедува време на траење до 30 минути на едно полнење- брзо ги расчистува патеките, тротоарите и патиштата со патека за расчистување од 20 и се справува со снежни врнежи до 10-во. - Испуштање на празнење ротира 180 ° за контрола на насоката и може да испушти до 20 -тина растојание - LED фаровите ја осветлуваат вашата патека во лоши услови на светлина - Моторот без четки обезбедува поголема моќност и вртежен момент. - 7 "Задните тркала го олеснуваат маневрирањето над снежните површини - Лесен почеток на копчето - Вклучува 60 V 5.0 AH батерија и полнач.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата