• Свеж
Скапоцен Камен Крал Стерлинг Сребро И 10к Жолто Злато Црвено Создаден Рубин И Сино Создаден Веренички Прстен Од Камен Од Сафир За Жени

Скапоцен Камен Крал Стерлинг Сребро И 10к Жолто Злато Црвено Создаден Рубин И Сино Создаден Веренички Прстен Од Камен Од Сафир

DEN 8799.84
Стока
Достапно е за нарачката

Нашиот Бренд : . Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалитет На Фин Накит. Секој Камен Камен Кралот парче е уметничко дело. Обезбедуваме уникатно оптимално искуство за купување за нашите клиенти. Сите наши парчиња поминуваат низ интензивен и ригорозен процес на контрола на квалитетот во нашата домашна канцеларија во Њујорк за да се осигураме дека нашиот накит е до стандард и изграден да трае. Што Нудиме : . Гем Стоун Кинг има широк спектар на фини парчиња накит Од Приврзоци, Веренички Прстени, Обетки и Нараквици, сите се достапни во огромна разновидност На Камења, Камени Бои, Благородни Метали Од 10к, 14к, 18к Злато и 925 Сребро. Гем Стоун Кинг Е Водечки Онлајн Накит Трговците на Мало. Грижа За Накит : . Бидете сигурни да се грижите за вашиот накит. Избегнувајте носење накит во вода. чувајте го подалеку од парфеми и лосиони бидејќи тоа може да предизвика абење. Секогаш чистете го накитот во топла вода со сапун. Пакување : . Скапоцен Камен кралот предмети сите доаѓаат во брендирана амбалажа која е внимателно избрана за купениот предмет. Сите наши предмети доаѓаат во соодветно пакување, осигурувајќи дека се подготвени за подароци по пристигнувањето. Нашето пакување се движи од прекрасни картонски кутии со влошки од пена за безбедност, до елегантни кутии за завршна обработка од цреша со кадифени влошки.ИЈМ-1095-ОКТОМВРИ-ЦР-Р-ЦС-БЛ-ЛК1-Сс-С7производствени Информации. Вкупна Каратна Тежина : 5.07. Метал Тип : 925 Стерлинг Сребро И Жолто Злато. Тип На Ставка : Веренички Прстени. Мерења : Централен Камен : 10Х8 мм, Мали Камења : 5 мм и 1,2 мм. Големина На Прстенот : 7. Тип На Поставување : Огради. Главни Камени Информации. Каратна Тежина : 3,8 Кт. Тип На Дијамант : Создаден Руби. Боја : Црвена. Јасност : Чистење На Очите. Метод На Лекување : Термичка Обработка. Облик : Октагон. Мерења : 10Х8 мм. Број На Камен : 1. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,54 Кт. Тип На Дијамант : Создаден Сафир. Боја : Сина. Јасност : Чистење На Очите. Метод На Лекување : Термичка Обработка. Облик : Трилион. МЕРЕЊА : 5Х5 мм. Број На Камен : 2. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,01 Кт. Тип Дијамант : Лабораторија Расте Дијамант. Боја : Г Х. Јасност : Наспроти 2 Си1. Метод На Лекување : Не Се Третира. Облик : Круг. Мерења : 1. 2Х1, 2 мм. Број На Камен : 24. Оваа ставка е гордо направена по нарачка во САД. 100% Гарантирано Задоволство.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата