• Свеж
Круната: Саундтракот На Втората Сезона

Круната: Саундтракот На Втората Сезона

DEN 3.33
Стока
Достапно е за нарачката

Круната се враќа втора сезона за да продолжи со раскажувањето на внатрешната приказна За владеењето На Кралицата Елизабета IIs, бидејќи кревкиот општествен поредок воспоставен по втората Светска Војна се распаѓа. Музиката во првата сезона пренесе чувство на стравопочит и чудење. Но, Втората Сезона погодува потемен тон, рефлектиран во поголем и позаканувачки оркестарски звук. Ко-композиторот Лорн Балф вели дека тоа е затоа што ликовите созреале. кралицата сега е владејачки монарх наместо млада девојка со оглед на оваа позиција, Вели Балф. Цитат; тоа е поинакво патување за нив и затоа музиката еволуира.Цитат; Круната : Саундтракот На Втората Сезона.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата