• Свеж
5 8CT TDW Diamond 10K жолто злато моден прстен

5 8CT TDW Diamond 10K жолто злато моден прстен

DEN 3695.84
Стока
Достапно е за нарачката

Обележете го вашиот стил со овој уникатен моден прстен со дијаманти. Изработено во 10к жолто злато ова сплит шанк дијамантски моден прстен изложуваат панделки со дијамант, секој држејќи поголем единечен дијамант. Шанк се дели во четири панделки со дијаманти, поставени со мали кружни дијаманти. Окото е привлечено кон две поголеми тркалезни дијаманти и три дијаманти на принцезата поставени на оваа дијамантска лента, во амбиент. Уникатен стил што е сигурно да привлече внимание, овој прстен е совршен за забава или за вашата вечер надвор. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 5/8 КТ. Т.В. И заврши на светла полиран сјај, овој дијамантски коктел прстен се издвојува со својата големина и трепер. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Исечете : круг. Поставување : Bezel, Pave. Карат : 5/8 ct. Т.В.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата