• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Дијамант Шоал“ платно уметност од Винслоу Хомер

Трговска марка ликовна уметност „Дијамант Шоал“ платно уметност од Винслоу Хомер

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Winslow Homersubject : Nautical Style : Illustration Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има рибар во брод на бурните мори Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Дијамант Шоал“ платно уметност од Винслоу Хомер.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата