• Свеж
Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато од седумгодишнината на годишнината

Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато од седумгодишнината на годишнината

DEN 6896.00
Стока
Достапно е за нарачката

Добијте совршен подарок кога ќе ја добиете овој прстен од седумгодишнината од седум камен на Миабела Дијамант. Изработено во бујно бело злато, се одликува со седум кружни, треперливи дијаманти поставени од прсти (G-H, I2-I3) опкружени со 58 кружни, снопчиња за блескави дијаманти (G-H, I2-I3) уникатно групирани околу нив. Засилен со висока полска завршница, овој прстен за годишнина од дијаманти прави убав додаток на секоја колекција на накит. Направено во 10к бело злато. 1/2 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Прстен на годишнината од седум камен. Ширина на опсегот : 2.2мм. Април Април. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит . Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата