• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Биста на Марсел заемодавател“ Арт од Канвас од Тулуз-Лаутрец

Трговска марка ликовна уметност „Биста на Марсел заемодавател“ Арт од Канвас од Тулуз-Лаутрец

DEN 2.00
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Toulouse-Lautrec Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на жена во зелена боја. Истакнати бои : тен, зелена, портокалова, црна Анри Мари Рејмонд де Тулуз-Лаутрец-Монфа?, Исто така познат како? Хенри де Тулуз-Лаутрец?, Беше француски? ? Чие потопување во шарениот и театарскиот живот на Париз кон крајот на 19 век му овозможи да произведе колекција на примамливи, елегантни и провокативни слики од модерните, понекогаш декадентни, работи од тие времиња. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портрет на жена во зелена боја.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата