• Свеж
Mizuno Pro Select Infield Бејзбол ракавица 11,5 - Редовен џеб, фрлање десна рака

Mizuno Pro Select Infield Бејзбол ракавица 11,5 - Редовен џеб, фрлање десна рака

DEN 431.52
Стока
Достапно е за нарачката

Pro Select го комбинира богатото наследство на серијата Mizuno Pro со напредни скенирања на нараквици на стотици професионалци за да создаде џебни дизајни прилагодени специјално на секоја позиција и како играчите претпочитаат да ја пробијат ракавицата. Овој уникатен пристап кон дизајнот на ракавицата им овозможува на сите играчи да ја обликуваат својата ракавица како професионалец за неверојатно природно вклопување и чувство. Направено со врвен квалитет на американскиот управувачки кожа, која е цврста, неверојатно издржлива и совршено ќе се формира на вашата рака додека ја пробивате. Us Steer Hide кожа : Премиум американскиот управувач е цврст и изграден за да се задржи на риговите на цела сезона. Удобни, рачни модели : Го поставува вашиот џеб под Интернет и помага да ја обликувате ракавицата како Pro . Player Designs Designs : џебови прилагодени специјално на потребите на играчот и како тие претпочитаат да ја пробијат нараквицата. Препораки : плитки : средни инфилдери. Редовно : сите. Длабоко : кратки станици и 3Б . Steersoft Elite Palm Liner : Elite Leather Palm Liner обезбедува исклучително чувство . Слот за палецот : Овозможува дополнителна удобност и цврста, безбедна вклопување.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата