• Свеж
Заштитена марка ликовна уметност „Пост за фармата„ Канвас уметност од Тревор Мичел

Заштитена марка ликовна уметност „Пост за фармата„ Канвас уметност од Тревор Мичел

DEN 1.67
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Trevor Mitchell Subject : People Style : Modern & Modern and Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зафатен градски градски град под сино небо. Истакнати бои : Греј, светло сина, тен, сина, бела, зелена, откако присуствуваше на Бредфорд Арт колеџ, Тревор Мичел ја започна својата кариера како уметнички директор во Агенцијата за рекламирање во Лондон во 1979 година. После неколку години се врати во родниот Западен Јоркшир и Отиде хонорарни во 1986 година. Илустрирајќи ги издавачите на честитки, ја повторија својата детска loveубов кон сликарството и тој наскоро се умори од рекламна работа кога сфати дека неговото хоби може да стане негов живот. Денес, илустрациите на Тревор може да се најдат на отпечатоци, картички, сложувалки, метални знаци и колекционерски плочи низ целиот свет. Неговата слика го отсликува неговиот ентузијазам за пареа и гроздобер возила и неговата loveубов кон селата. Тој се радува на рекреирањето на минатото на платно преку внимателно истражување и е добро познат по неговите носталгични, автентични сцени што ги прикажуваат британското земјоделство и руралниот живот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зафатен градски градски град под сино небо.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата