• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Заборавени желби“ платно уметност од Бета Цицовска Јанг

Трговска марка ликовна уметност „Заборавени желби“ платно уметност од Бета Цицовска Јанг

DEN 2601.60
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Floral Style : Modern & Modernional Product Type : Бела рамка, црна матка, акрилик Ова подготвено за виси, Matted Rramed Art Piece има фотографија од капки вода на краевите на растението. Истакнати бои : тен, сива, црна Бета Цизовска-млада е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Природата е најголемата инспирација на Бета. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Ова дава резултат сличен на бајката. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. Отпечаток од 8x10 giclee под акрилик во 11x14 потресена бела рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно мачење и доаѓа во потресена бела рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Beata Czyzowska-Young е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Природата е најголемата инспирација на Бета. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Ова дава резултат сличен на бајката. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. - Фотографија на капки вода на краевите на растението.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата