• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Ајфелова кула Франција“ плакато „Канвас уметност“ од Интадо

Трговска марка ликовна уметност „Ајфелова кула Франција“ плакато „Канвас уметност“ од Интадо

DEN 2.67
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Incadosubject : City Scapestyle : Modern & Modern and Contectional Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија, Франција напишана над Ајфеловата кула. Истакнати бои : црна, тен, виолетова, сива, бела боја што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нуди наикнат избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти . За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Франција напишана над Ајфеловата кула.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата