• Свеж
Бескрајна светлина Карат бело злато 1Кк круг G H I вистинска светлина moissanite solitaire ѓердан

Бескрајна светлина Карат бело злато 1Кк круг G H I вистинска светлина moissanite solitaire ѓердан

DEN 1807.84
Стока
Достапно е за нарачката

Ѓердан за приврзоци со пасијанс е едно од најразновидните парчиња накит што можете да ги додадете во вашата колекција. Дополнува облека кога сте надвор од градот или додава елеганција на обичен ансамбл. Овој ѓердан за приврзоци на Moissanite Solitaire ќе го наведнува светлината и ќе испрати сјаен сјај што ќе го привлече окото на сите. Овој ѓердан има 6,5 милиметарски тркалезен камен поставен во 14 KT бело злато и е придружено со 18-инчен ланец на бело злато кабел што се обезбедува со затворање на јастог. Моисанит е познат и како силикон карбид и има повеќе брилијантност и оган од дијамант. Тој е потрајни од рубини, смарагди и сафири и има индекс на рефракција од 2,65-2,69. Моисанит произведува 2,4 пати поголем од оган на дијамант, со дел од трошоците. Color : White Dimensions : 18-inch x 1mm Chain, 12.8mm x 6.5mm Pendant Moissanite Details : Type : True Light Moissanite Birthstone Month : April Color Grade : G-H-IShape : Round Cut : Brilliant Size : 6.5mm Weight : 0.97 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Your item arrives in Комплиментарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави Бесконечна светлина лабораторија создадена Моисанит 14kt Бело злато 6,5 мм, приврзок за солитер.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата