• Свеж
Студио 7-парчиња Двато јадење сет со столчиња за вртење и правоаголна метална трпезариска маса

Студио 7-парчиња Двато јадење сет со столчиња за вртење и правоаголна метална трпезариска маса

DEN 10079.84
Стока
Достапно е за нарачката

Нашиот сет за внатрешен двор за јадење на отворено 7 парчиња изгледа едноставно и елегантно и добро се совпаѓа со вашиот двор, градина, двор или трпезарија. 6 седишта можат да ја задоволат потребата од вашето семејство. Можете да уживате во вечерата со вашите пријатели или целото семејство. Направено од челична рамка обложена со прав, висококвалитетниот сет за јадење се карактеризира со сунѓер исполнета перница, која може да биде погодна за употреба на отворено, и не треба да се грижите за дожд или сонце. Исто така, можете да уживате во чувството на 360 ° слободно вртење со нашите столчиња за вртење. MF Studio 7-парчиња Двато јадење сет со 6 столчиња за вртење и 1 правоаголна метална трпезарија : сет вклучува 6 парчиња надворешни столчиња за јадење и правоаголна маса од 1 парче, погодна за 6 лица. Надворешно столче за вртење на вртење : Отворена димензија : W 19 " * L 17.5" * H 36 ". Висина на седиштето : 16", Длабочина на седиштето : 17,5 ", Висина на грбот : 20". Материјал : челична рамка обложена со прав, сунѓер, ткаенина. Капацитет на тежина на столот : 250 фунти. Боја : Црна рамка, беж перница. Гумените столчиња стапалата на тркалезната основа можат да спречат гребење на подот. Механизмот за вртење од 360 степени ви овозможува дополнителна удобност. Дизајнот на геометрискиот стол назад го украсува вашиот дом. Чувајте го вашиот мебел за внатрешен двор подалеку од оган, екстремна топлина, услови за замрзнување и временски услови. Ве молиме, чувајте или покријте го или покријте го вашиот мебел за внатрешен двор на ладно суво место кога не се користи. Комплетот вклучува 6 парчиња столици за јадење, спакувани во 3 центи, погодни за 6 лица. Правоаголна трпезариска табела : Отворена димензија : L 60 " * W 38" * H 28 ". Облик : Правоаголен, погоден за 6 лица. Различен дизајн на таблети, едноставен дизајн го украсува вашиот дом. Цело време и отпорен на 'рѓа, погоден за употреба на отворено .

Особините

Најдобрите понуди во категоријата