• Свеж
Шеесетти П Предни Органски Влошки за Сопирачките компатибилни Со Поларис Спортист Мв Комплетен Сет

Шеесетти П Предни Органски Влошки за Сопирачките компатибилни Со Поларис Спортист Мв Комплетен Сет

DEN 2.67
Стока
Достапно е за нарачката

Овој Комплет За Органска Подлога За Сопирачки Одговара На Предниот дел на Вашиот Поларис Спортист Од 2006 Година 700 MVSixity Полу-Метални Органски Влошки за Сопирачките се совршени за секојдневно патување, турнеи и рекреативно возење каде што е потребно исклучително мазно сопирање. Нашите Полуметални Органски влошки за сопирачките користат влакна Од кевлар, јаглеродни честички и еластични метални филаменти за да создадат подлога со висока издржливост, добра топлинска спроводливост и одлични карактеристики на триење за сеопфатни перформанси. ОДЛУЧЕТЕ се ЗА МАЗНО, КОНТРОЛИРАНО СОПИРАЊЕ овие влошки за сопирачките се совршени за секојдневни услови за возење СО АТВ или ХИВ каде што се посакува непречено, контролирано сопирање. НАМАЛЕТЕ ГО ОДРЖУВАЊЕТО : Шеесеттите Полуметални Органски Влошки за Сопирачките го минимизираат абењето на роторот и го продолжуваат работниот век на роторите. ИЗБЕРЕТЕ ПОДОЛГ ВЕК на ТРАЕЊЕ НА ПОДЛОГАТА : кевларскитеibмидни влакна и фините метални честички го продолжуваат животниот век на подлогата и им помагаат на влошките на сопирачките да траат подолго од органските или јаглеродните/графитно-органските влошки. ДОБИЈТЕ МОЌ НА ЗАПИРАЊЕ БЕЗ ПРОБЛЕМИ : додека синтеруваните сопирачки можат побрзо да носат ротори, полуметалните органски влошки за сопирачките обезбедуваат и непречено сопирање и минимално абење на роторот. ИНСТАЛИРАЈТЕ ЛЕСНО : направени за да ги надминат спецификациите НА ОЕМ, овие влошки за сопирачките лесно се инсталираат и се компатибилни со ротори од леано железо, челик или нерѓосувачки челик.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата