• Свеж
Малку Ѕвезда Органски Бебе Девојки Краток Ракав Боди, Хеланки И Бандана Лигавче, Облека Во Собата, Новороденче-24М

Малку Ѕвезда Органски Бебе Девојки Краток Ракав Боди, Хеланки И Бандана Лигавче, Облека Во Собата, Новороденче-24М

DEN 322.56
Стока
Достапно е за нарачката

ЧИСТ ОРГАНСКИ : Еколошки, природен финиш за супер мекост и помалку намалување. Екстра нежна за кожата на бебето. Направено со 100% ДОБИВА Сертифициран памук. ЕТИЧКИ ПРОИЗВЕДЕНИ во фер трговија, одржлив и транспарентен синџир на снабдување. Sweatshop-слободен производствени капацитети. ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ : чист органски памук одгледуван и обработен без употреба на груби хемикалии или бои, произведен во сертифициран објект Оеко-Текс. ПРИЈАТЕЛСКИ ЗА БЕБИЊА : Деколте ШТО Може да се Прошири за лесно вклучување и исклучување, прилепувања без Никел на армирани панели на боди за брзи и лесни промени на пелени. Целосен еластичен појас на панталони за подолга употреба додека вашето бебе станува поголемо. Лигавчиња од бандана за да ги фатат тие неизбежни капе и лигави. Помалку намалување и етикета без ознаки нема да ја изгребат нежната кожа на вашето бебе. ФУНКЦИОНАЛНО : Комплетот вклучува Боди Со Кратки Ракави, Панталони и Лигавче од Бандана. ЧИСТ ОРГАНСКИ : Еколошки, природен финиш за супер мекост и помалку намалување. Екстра нежна за кожата на бебето. Направено со 100% ДОБИВА Сертифициран памук. ЕТИЧКИ ПРОИЗВЕДЕНИ во фер трговија, одржлив и транспарентен синџир на снабдување. Sweatshop-слободен производствени капацитети. ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ : чист органски памук одгледуван и обработен без употреба на груби хемикалии или бои, произведен во сертифициран објект Оеко-Текс. ПРИЈАТЕЛСКИ ЗА БЕБИЊА : Деколте ШТО Може да се Прошири за лесно вклучување и исклучување, прилепувања без Никел на армирани панели на боди за брзи и лесни промени на пелени. Целосен еластичен појас на панталони за подолга употреба додека вашето бебе станува поголемо. Лигавчиња од бандана за да ги фатат тие неизбежни капе и лигави. Помалку намалување и етикета без ознаки нема да ја изгребат нежната кожа на вашето бебе. ФУНКЦИОНАЛНО : Комплетот вклучува Боди Со Кратки Ракави, Панталони и Лигавче од Бандана.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата