• Свеж
Еднострана Навртка За Навртки, Рх Фина Нишка, Бо Од 5

Еднострана Навртка За Навртки, Рх Фина Нишка, Бо Од 5

DEN 1119.20
Стока
Достапно е за нарачката

Користете ги овие преголеми шестоаголни челични навртки Од 1 Инчи во рамнина на тие "слаби" навртки за навртки со големина на залиха. Ќе ви треба 1" хексадецимален (6-страничен) приклучок. 5/8 " Фината Нишка одговара на повеќето тркачки тркала. 5/8 " Одговара на повеќето тркачки тркала. Бара 1" хексадецимален (6-страничен) приклучок. Цинк-обложен за спречување на ' рѓа и корозија. 45-степен конус. 5/8 " РХ Фина Нишка, Единечна Конусна. Кутија од 5. Кој Е Аголот. Повеќето тркачки тркала имаат седиште од 45° за навртката за навртки да седи додека повеќето улични тркала користат 60°. Со користење на 45° навртката за навртки може поцврсто да се стегне на поголема површина, што помага да ги држите тркалата на автомобилот каде што припаѓаат. Ако се меша и натпревар улица и тркачки тркала или навртки навртки вие сте само прашува за проблеми. Сите наши навртки за навртки се 45° и дизајнирани да се користат со тркачки тркала. 5/8 " Одговара на повеќето тркачки тркала. Бара 1" хексадецимален (6-страничен) приклучок. Цинк-обложен за спречување на ' рѓа и корозија. 45-степен конус. 5/8 " RH Парична Казна Нишка, Еден Заострен.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата