• Свеж
Сет На Теренски Сонди, Во Близина На Теренска Сонда Издржлив За Електронска Компонента За Професионална Употреба За Печатено Коло За Фабрика За Општа Намена

Сет На Теренски Сонди, Во Близина На Теренска Сонда Издржлив За Електронска Компонента За Професионална Употреба За Печатено

DEN 319.84
Стока
Достапно е за нарачката

Поставена сонда за терен, Во Близина На Теренска Сонда Издржлива За Електронска Компонента За Професионална Употреба За Печатено Коло За Фабрика За Општи Намени Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Теренски Сонди : Печатено Коло Фреквенција на Работа : 9khz-3ghz Список На Пакети : 5 x Поле Сонда Забелешка : Не користете преку фреквенција. Вклучувајќи 5 парчиња сонди, и секоја сонда има своја големина за да ги задоволи вашите различни потреби за откривање. Работната фреквенција е од 9 KHz до 3 GHz, а широкиот опсег обезбедува почувствително откривање. Со мала големина и мала тежина, носењето и складирањето на сондите се попогодни. Изработени од печатено коло, сите сонди се многу издржливи за терминска употреба. Целиот процес на прскање калај за да се обезбеди поминување на перформансите на големи и мали струи.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата