• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Добредојдовте на платното на Твин Пикс“ од Роберт Фаркас, Црна мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Добредојдовте на платното на Твин Пикс“ од Роберт Фаркас, Црна мат, сребрена рамка

DEN 768.00
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : Современа трговска марка ликовна уметност „Добредојдовте на платното на Твин Пикс“ од Роберт Фаркас, Црна мат, Сребрена рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Rramed Art Piece има етикетирана мапа на измислениот град Твин Пикс. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата