• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'храна и пијалок 16' платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност 'храна и пијалок 16' платно уметност од фенер Прес

DEN 0.33
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Lantern Press Subject : Cuisinestyle : Modern & Modern and Movermenter Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има реклама за "Харисон Сирење компанија " Покажување тркало од сирење.Гикле (eeи-Клеј) е Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Храна и пијалок 16“ платно уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата