• Свеж
Шасон текстил 44 дворови Полиестер мешавина цврста шиење и занаетчиска прецизна ткаенина, виолетова

Шасон текстил 44 дворови Полиестер мешавина цврста шиење и занаетчиска прецизна ткаенина, виолетова

DEN 223.84
Стока
Достапно е за нарачката

Шасон Текстил претставува полиестерска памучна ткаенина. Тежината на ткаенината е 95 GSM. Погодно за сите занаетчиски потреби. Во голема мерка се користи за постелнина, како што се капаци за кревет, перници, чаршафи и капакот на дувлата. T Поли памучен материјал е комбинација на природни памучни и синтетички полиестерски влакна. Поли-памучните мешавини се силни, издржливи и отпорни на солза. Тоа е лесна ткаенина која има малку повеќе текстура во споредба со 100% памук. Tpoly памук се користи значително за печатење на ткаенини, правење маски, кошули, блузи. Тешките најчесто се користат за здолништа, панталони, абење. Полиестер : 65% памук : 35% Боја : Виолетова прецизна ткаенина отпорна на брчки. Силен и издржлив. Дише. Може да се пегла. Се намалува помалку од чистиот памук. Ја задржува бојата.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата