• Свеж
Холи ЕФИ 565 - Дистрибутер Одговара избери: 1973 - ФОРД Ф250, 1973 - ФОРД Ф350

Холи ЕФИ 565 - Дистрибутер Одговара избери: 1973 - ФОРД Ф250, 1973 - ФОРД Ф350

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Компатибилен Со Мотори Ford 351 C, 400 M, 429-460; Воведување на следната генерација Дистрибутери На Двојна Синхронизација Holley EFI, новиот дизајн има подобрено тркало на блендата, висококвалитетни сензори За Ефект на двојна Сала и MSD капа и ротор!Додека овие дистрибутери се дизајнирани да се користат првенствено во последователно инјектирани инсталации, можете лесно да ги користите како неподготвеност на чудак за системот НА ТБИ. Прецизниот дизајн на машинското тркало на блендата обезбедува точен тајминг, дури и при многу големи брзини на моторот. Двојната Синхронизација Gen 2, исто така, вклучуваше ТРКАЛО за бленда обложено СО QPQ за супериорна отпорност на корозија, а тркалото е закачено и заварено на вратилото за зголемена сигурност. Овие дистрибутери може да се користат и со други ефи системи кои поддржуваат влезови На сензорот За Ефект На Сала и камери. Дали ви треба бронзена опрема за вашата палка? Нема проблем, овие дистрибутери ги одржуваат дијаметрите НА вратилото НА MSD, што го олеснува изворот на бронзена опрема!; Приклучете И Играјте Со Холи ЕФИ. Вклучува и сензори за чудак и камери за поддршка на последователно работење НА ЕФИ. Дизајнот на сензорот За Ефект на Сала обезбедува прецизна контрола на времето и имунитет на бучава. Цпу машински палка алуминиум домување. Интегрираните Led Диоди овозможуваат лесно поставување. Достапно за популарни апликации. Доаѓа со опрема за стврднат дистрибутер на челик. Прецизно машинско тркало на блендата дизајнирано за подобрена точност при екстремни ВРТЕЖИ во МИНУТА. Тркалото на блендата е закачено и заварено на вратилото на дистрибутерот за супериорна сигурност. Празно капаче достапно за апликации За Серпентина на Приклучок.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата