• Свеж
Кандо Диги-Флејт Лајт Вежбач

Кандо Диги-Флејт Лајт Вежбач

DEN 0.33
Стока
Достапно е за нарачката

Can Do® Digi-Flex lite® развива изолирана јачина на прстите, флексибилност и координација додека ја гради силата на раката и подлактицата. Секое копче на прстот може поединечно да се заклучи. Секое копче има една пружина која е покриена со пластична обвивка. Користете го секое копче независно за вежбање прсти или компресирајте ја целата единица за целосно зајакнување на раката и подлактицата. Прогресивната отпорност кодирана во боја дава позитивни повратни информации од пациентот. Црн (х-тежок) Кандо Диги-Флекс Лајт Вежбач.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата