• Свеж
Грифин Технологија МК Розова Бела Преживеан Сите-Терен + Појас Клип

Грифин Технологија МК Розова Бела Преживеан Сите-Терен + Појас Клип

DEN 159.68
Стока
Достапно е за нарачката

Што и да ви донесе денот, Преживеаниот Терен За Galaxy S6 е темелно тестиран за да биде нашиот најцврст можен случај. Преживеаниот Терен ја штити Вашата Галаксија С6 од мноштво екстремни услови на животната средина, вклучувајќи капки, прашина, песок, дожд, удари и вибрации. Ги исполнува или надминува стандардите НА Министерството за Одбрана на САД мил-СПБ-810ГР. Грифин Преживеан Сите Теренски Носење Случај Паметен Телефон, Бела, Розова 6.6 стапки (2 метри) капка заштита врз бетон. Чувајте го песокот, прашината и дождот со ветер со запечатени пристаништа. Поликарбонатната рамка обложена со пена е отпорна на кршење и обложена со цврст силикон што апсорбира удари. Вградениот штит против гребење на екранот го штити екранот на допир. Отстранлив тежок клип ротира за да ја прицврсти Вашата Галаксија С6 на ременот или ременот за торба. Јасниот капак ја штити леќата на фотоапаратот од прашина и други фактори.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата