• Свеж
Keepsake Carat T.W. Дијамант Отворен прстен за годишнина од пеперутка во Стерлинг сребро

Keepsake Carat T.W. Дијамант Отворен прстен за годишнина од пеперутка во Стерлинг сребро

DEN 2.33
Стока
Достапно е за нарачката

Ова чува 1/10 CT T.W. Дијамантскиот стабилен годишнина прстенот е поставен во сребро. Овој прстен со отворено ширење има 20 кружни дијаманти (I-J, I3) што формираат пеперутка на едниот крај. Овој нежен дијамантски опсег може да се нареди со други прстени во вашата колекција накит или да се носи сам за да го покаже вашиот стил. Овој дијамантски бенд прави прекрасен подарок за годишнина или која било посебна пригода. Стерлинг сребро. TDW : 1/10 CT. Дијамантска боја : I-J. Јасност на дијаманти : I3. Облик на дијамант : круг. Април Април. Спакувано во кутија за подароци. Прави совршен подарок за годишнина, роденден, свадба, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката или која било друга посебна пригода или празник.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата