• Свеж
Колекција Стерлинг сребро 18К злато 3,19tcw Сафир и дијамантски акцент брановиден прстен

Колекција Стерлинг сребро 18К злато 3,19tcw Сафир и дијамантски акцент брановиден прстен

DEN 2.00
Стока
Достапно е за нарачката

27 Прекрасни сини сафири се поставени по должината на 2 реда низ брановидното сребро опсег. Нагласени со 3 брановидни реда од 54 помали создадени бели сафири, групата создава брановиден, шик дизајн. Секој скапоцен скапоцен камен има совршен круг, кој го осветлува светло. Високиот полски пол на среброто на среброто дава дополнителна осветленост за да бидете сигурни дека вашиот прстен навистина ви го искриви изгледот. Овој прстен има затворена под-галерија за удобност одговара со злато позлата со два тона 18 K, истакнувајќи го логото на SL Collection SL. Овој прстен е дизајниран од SL колекцијата со порака. Со создавање накит што е прекрасен внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен таен кафеав дијамант (0,02 CT) поставен во шипката на овој прстен за да ги зајакне жените да ја откријат својата внатрешна сила, моќ и убавина. SL колекција Стерлинг сребро/ 18 K злато 3.19 TCW Сафир и дијамантски акцент брановиден прстен.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата