• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „зимска“ платно уметност од Баден Боуен

Трговска марка ликовна уметност „зимска“ платно уметност од Баден Боуен

DEN 2601.60
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Баден Боусенсубјект : People Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има личност која стои во центарот на рамката.giclee (JEE-CLay) е напреден процес на правење печатење за создавање на создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Баден Боуен „зимска“ платно уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата